A művészet nem ismer határokat. Szinte bármiből képesek vagyunk alkotni valamit, mint például a nyitóképen Steve Jobs portréját Macbook építőelemekből. Néhány éve megjelent egy új önkifejezési forma, amikor elektronikai alkatrészekből nem áramköröket építenek, hanem különféle tárgyakat. Kik űzik ezt a tevékenységet? Diákok biztosan, de rajtuk kívül esetleg unatkozó műszerészek, vagy informatikusok jöhetnek szóba, de bárki, aki elektronikai hulladék közelébe kerül. Vannak erre specializálódott művészek is, de üzleti céllal is készülnek ilyen alkotások amiket külföldi portálokon akár meg is vásárolhatunk. Az újrahasznosításnak ez is egy érdekes módja.
Barangolásaim során többféle irányzattal találkoztam. Az egyiknél kifejezetten csak régi számítógép alkatrészeket használnak, főleg a merevlemez és az alaplap amiből sok alkotás készül, de ezekből van a legtöbb hulladék is. Nézzünk pár HDD alapokon nyugvó művet.
Az alaplapokból is egészen érdekes dolgokat ki lehet hozni, van aki metropoliszokat épít, és olyan is aki földrészeket mintáz meg. Egy zimbabwei diák Manhattant készítette el kicsiben, Franco Recchia Olaszországból, pedig bármilyen PC alkatrészből képes megépíteni "Electronic City" városát.
Egy másik hatalmas témakör a Star Wars kultikus hőseinek, vagy járműveinek megépítése.
Egy teljesen más irányzat, amikor diszkrét alkatrészekből és integrált áramkörökből formáznak meg szinte bármit, például a lenti galériában zenészeket gyűjtöttem össze.
Az internetet böngészve végtelen mennyiségű alkotást találhatunk. A végén még nézzünk meg egy vegyes válogatást!