Persze nem teljesen, mert még vannak akik használják, és ugye a gyűjtőknél is fellelhető jó pár készülék ami üzemképes, de hivatalosan halottnak tekinthetők ezek a formátumok. A lista természetesen nem teljes, csak a legnépszerűbbeket tartalmazza. Nézzük nagyjából időrendben. A képre kattintva megjelennek a részletek.
1. VCR az első kazettás videomagnó formátum két egymás tetejére rakott orsót tartalmazott.
2. CVC azaz Compact Video Cassette a hangkazetta megnövesztett változata volt. Főleg hordozható gépekbe szánták de a keskeny és vékony szalag miatt nagyon instabil volt a minősége.
3. Laserdisc még a CD előtt kifejlesztett optikai lemez. Analóg módon volt rajta a videofilm de lézerfej olvasta le.
4. VIDEO2000 nagyjából a VHS rendszerrel megegyező méretű formátum, csak megfordítható a kazetta.
5.Philips CD-interaktív. A CD után, de a DVD előtt.
6.Philips DCC azaz Digital Compact Cassette. Talán az egyik legrövidebb életű formátum. Nagyjából 4 évet élt.
7. MiniDisc. Kisméretű írható lemez tömörített hanganyag felvételére és lejátszására. Kissé rosszabb volt a minősége mint a CD lemeznek, de sokáig élt mert praktikus volt . 2013-ban szűnt meg a gyártása.
8. VideoCD, SVCD. A DVD megjelenése előtt használt videó lemezek. Az SVCD jobb minőségű volt, de csak 38 perc fért rá.
9. DAT Digital Audio Tape. Professzionális hangrögzítés otthon. A videó magnó elvén működött, de csak hangot vett fel, viszont azt igen jó minőségben.
10. SACD és DVD-Audio. Az audio CD jobb minőségű utódjának szánták mindkettőt.
A természetes evolúción kívül az MP-3 zene és az internet is közrejátszott a hordozók bukásában, de van pár dolog ami eddig úgy tűnik soha nem megy ki a divatból. A bakelitlemez eladások emelkedőben vannak, egyre többen használnak újra orsós magnót és a kompakt kazetta, CD lemez meg a VHS sem tekinthető kihaltnak mert olyan nagy mennyiségben fordul elő a háztartásokban.