Nem minden katonai találmány válik be. Többször is találkozhatunk olyanokkal, amelyek mögött remek ötlet lakozik, de mégsem sikeresek, mert az elméletben jó ötletek nem mindig működnek jól a gyakorlatban. Ha a statisztikákat tanulmányozzuk, észre fogjuk venni, hogy sok sikertelen kísérlet előzi meg az olyan, valódi találmányokat, amelyek ténylegesen tudják segíteni a hadi ipart. Ezekre a bukott próbálkozásokra sokan csak pénzkidobásként tekintenek. Nézzünk 10 érdekesebbet !
1. Dugóhúzó tank
Ezt a tankfajtát az oroszok fejlesztették ki. A céljuk egy olyan jármű létrehozása volt, ami a vastag hó- és jégtakarón is át tud gurulni, ami Oroszország nagy részében megtalálható. A dugóhúzó tank erre tökéletesen alkalmas volt, azonban normális talajon nem tudott közlekedni. Egyes források a hidegháborúval együtt emlegetik, másutt pedig arról írnak, hogy a tajgában landolt űrhajósok kimentésére használták.
2. Az egykerekű tank
Ezt a fegyvert egy New York-i feltaláló agyalta ki. Oly módon tervezték, hogy két géppuskával volt felszerelve, amelyeket egy ember irányított. Több probléma is akadt vele, például nehezen tudott irányt váltani. Ennek eredményeképpen csak prototípus maradt.
3. Labda tank
Egy texasi feltaláló A.J. Richardson fejlesztette ki az eszközt 1936-ban. Ez valójában egy nagy páncélozott golyó, ami minden terepen elboldogul, és az alakja miatt kilőni sem egyszerű. Van azonban egy apró problémája, hogy nem lehet belőle kilátni, ezért nem tudjuk hogy kire lövünk éppen. Német verzió is volt belőle Kugelpanzer néven, de nagyon keveset tudunk róla.
4. Robogóra szerelt löveg
Ez a fegyver pontosan az, aminek hívják: egy robogóra szerelt löveg.Típusa:Vespa 150 TAP. Franciák találták fel a vietnami háború alatt, és használta is a hadsereg. Gyorsan kivonták a forgalomból, mivel elég alacsony védelmet nyújtott a vezetőjének, és kissé instabil volt.
5. Propeller szárnyú vadászgép
Amikor az volt a cél, hogy a repülőgépek gyorsabbak legyenek, a németek rakétákat szereltek a szárnyakra. Ez rendkívüli módon felgyorsította a járművet, de hogy valamiképpen le is kéne szállni vele, az már a rohamléptékű fejlesztés miatt nem kapott elég figyelmet. Valójában a prototípusig sem jutott el a gép, de sok helyen a kudarcok közé sorolják.
6. A Puckle fegyver
James Puckle egy védelmi fegyvert hozott létre még 1718-ban, ezt sokan csak Puckle pisztolynak hívták, és a géppuska elődjének tekintették. A főbb elemzők szerint a Puckle fegyver akár jól is teljesíthetett volna, hiszen az eredeti tervek szerint 63 lövést tudott leadni 7 perc alatt, ami percenként 9 lövést jelentett az akkor megszokott 3 puskalövéssel szemben. A fegyver egyetlen ok miatt bukott el: az angol kovácsok nem bírták a bonyolult tervet kivitelezni.
7. Kibernetikus lépegető
Ezt a robotot nem a közelmúltban, hanem 1968-ban építették meg, hogy fegyvereket szállítson a hadseregnek a világ legrosszabb terepein. Sajnos a gépet soha nem gyártották le számos ok miatt. Elsősorban a lépegető súlyával volt probléma, illetve az igencsak lassú, 5 mérföld/órás sebességével.
8. Orosz cár tank
Ez lehet, hogy csak egy nagy triciklinek tűnik, de valójában ez egy tank, amit oroszok terveztek. Soha nem került ki a tesztelési szakaszból a kerekeket és a súlyát érintő hibás számítások miatt.
9. Rakétaöv
A rakétaöv vitathatatlanul az egyik legkalandosabb háborús találmány. Az első rakétaövet az 1960-as években tervezték, és a célja az volt, hogy a viselője rövid távokat tudjon gyorsan megtenni szökkenve, rakétameghajtás segítségével. Habár a tesztelés sikeres volt, a gép hatótávolsága nem volt megfelelő, ezáltal nem volt hasznosítható a hadseregben, és végül a kukában landolt.
10. Repülő repülőgép-anyahajó
Valójában kettő ilyen típusú léghajó létezett, amelyeket arra használtak, hogy vadászgépeket indítsanak róluk. Ez a két léghajó a USS Macon és a USS Akron volt. Az utóbbi egy vihar során balesetet szenvedett, és ezután rájöttek, hogy túl nehéz és túl nagy ahhoz, hogy kritikus területeken használják, így a gyártás leállt.