Bizony már a múlt század első felében is manipulálták a fotókat, de nem olyan drasztikus módon mint manapság. Számítógép hiányában a nagyító és a ceruza volt az efféle tevékenység két fő kelléke. A képen látható Adam's Retusáló Készülék 1946-ban készült, egy darabig használták, utána majdnem 50 évig pihent egy pincében.
John Sargent Barnard, amerikai fényképész és régiségbolt tulajdonos vásárolta meg a 16 kilogrammos gépet egy online aukciós oldalon 5 dollárért. Jó alapos takarítás után sikerült ilyen állapotba hozni. A működési elve egyszerű volt. A zöld filcszerű ruhára kellett rakni a negatívot, amit alulról egy szabályozható fényerejű fénycső megvilágított.
Ezután a hibásnak vélt részeket, egy megfelelő színű ceruzával, vagy ecsettel egyszerűen kijavították. Éles szem, és türelem kellett a munkához, ami akár 6 órán keresztül is eltarthatott. Az újdonsült tulajdonos bevallotta, hogy ő is próbálkozott, de nem járt sikerrel. Több negatívot is elrontott, és nem volt elég biztos a keze az effajta tevékenységhez. Lentebb egy hasonló módszerrel feljavított kép látható, ami a harmincas években készült portré Joan Crawford színésznőről. Ez akkor profinak számított, valószínűleg ez is egy külön szakma lehetett, amire nem mindenki volt képes.
Miután végzett a helyreállítással, Mr. Sargent Barnard úgy döntött, hogy eladja ezt a készüléket, ami egy New York-i gyűjtő tulajdonába került ezek után, de az árról nincs információ.